Unija Jūsų kišenėje!

Tai tarptautinė mokėjimo kortelė, kurios sąskaitoje esančiomis įmonės lėšomis galėsite atsiskaityti už prekes ar paslaugas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Kredito limitas gali padėti netikėtose situacijose arba tiesiog pravers kasdieniams mokėjimams. Dar daugiau – su „Mastercard Business“ jauskitės saugūs, nes pagrindinės kortelės turėtojui automatiškai aktyvuojama Kelionių draudimo paslauga!

Vieni mažiausių išdavimo ir aptarnavimo įkainių
Galimas Kelionių draudimas
Pinigų išgryninimas ir įnešimas bankomatuose „MEDUS“, „Bankomatas.lt“ tinkle bei „Perlo“ terminaluose
Galimybė išduoti papildomas korteles, susietas su ta pačia kortelės sąskaita

Svarbiausia informacija Kredito kortelė „Mastercard Business“
Kreditas
Kelionių draudimas
Pirkimas internetu
Bekontaktis mokėjimas
El. bankininkystė
Papildomos kortelės užsakymas
Kortelės galiojimo terminas 4 metai
Prarastos kortelės blokavimas
Amžius nuo 18 metų
Maksimalus kredito limitas 14 500 €
Grynųjų pinigų išėmimo bankomate per 24 val. leistina suma 2 000 €
Grynųjų pinigų išėmimo bankomate per 24 val. leistinas operacijų skaičius 10
Operacijų atsiskaitant už prekes ir paslaugas per 24 val. leistina suma 4 000 €
Operacijų atsiskaitant už prekes ir paslaugas per 24 val. leistinas skaičius 20
Grynųjų pinigų išėmimo / įnešimo „Perlo“ terminale minimali suma 5 €
Grynųjų pinigų išėmimo / įnešimo „Perlo“ terminale maksimali suma 500 €
Grynųjų pinigų įnešimo bankomate limitas (mėnesio) 2 000 €

Mokėjimo operacijos konvertuojamos ir nurašomos nuo kortelės sąskaitos tarptautinės mokėjimo kortelių organizacijos „Mastecard“ nustatytu valiutos konvertavimo kursu. Atkreipiame dėmesį, kad mokėjimo operacijos atlikimo ir operacijos nurašymo nuo sąskaitos dieną valiutos konvertavimo kursai gali skirtis. Daugiau informacijos galite matyti savo sąskaitos išrašuose.

Jeigu tarptautinės mokėjimo kortelių organizacijos „Mastercard“ nustatytas valiutos konvertavimo kursas nesutampa su tos dienos Europos centrinio banko paskelbtu pagrindiniu valiutos keitimo kursu ir yra didesnis, šis valiutų kursų skirtumas yra prilyginamas valiutos keitimo antkainiui, kurį kortelės turėtojas sumoka „Mastercard“ tarptautinei mokėjimo kortelių organizacijai. LKU grupės kredito unijos už atsiskaitymus „Maestro“ ir „MasterCard“ mokėjimo kortelėmis užsienio valiuta, kai tai operacija atliekama kita valiutai nei eurai, netaiko jokio valiutos keitimo mokesčio.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kreipkitės į savo uniją, kurios nariu esate, ir pateikite užpildytą nustatytos formos prašymą išduoti mokėjimo kortelę.

Kredito kortelė „Mastercard Business“ su kredito limitu išduodama juridiniam asmeniui įmonės kasdienių išlaidų finansavimui. Prieš tai yra įvertinamas nario, prašančio išduoti mokėjimo kortelę, finansinis pajėgumas pagal kredito unijoje nustatytas vidines procedūras. Sprendimą priima atsakingas unijos darbuotojas.

 • Kokius dokumentus reikia pateikti?

Įvertinamas įmonės finansinis pajėgumas, atsižvelgiant į įmonės ketvirtinius einamųjų metų ir 2 praėjusių metų metinius finansinės atskaitomybės dokumentus (kartu su balanso straipsnių detalizavimu). Kredito unija turi teisę prašyti audituotų finansinių ataskaitų (jeigu įmonėje atliekamas finansinis auditas).

Kredito prašytoją apibūdinančius dokumentus: registracijos dokumentus, nuostatus, vadovo asmens tapatybės dokumento kopiją, informaciją apie akcininkus / savininkus / naudos gavėjus, ūkininko ūkio registravimo pažymėjimą, ūkininko pažymėjimą.

Įkeičiamo turto dokumentus, įrodančius nuosavybės teises į nekilnojamąjį ar kilnojamąjį daiktą (pirkimo-pardavimo sutartį, VĮ Registrų centro nekilnojamo turto registro išrašą ir kt.).

 • Kokio laikotarpio pajamos vertinamos?

Vertinimas, kad suteikti mokėjimo kortelę su kredito limitu, gali būti atliekamas atsižvelgiant į individualią kliento situaciją.

Kortelė turi atskirą sąskaitą, todėl su mokėjimo sąskaita susiejimas negalimas.

Mokėjimo kortele galite atsiskaityti tose interneto parduotuvėse, kuriose yra nurodytas „Maestro“, „Mastercard“ ženklas.

Prisijunkite prie el. bankininkystės „i-Unija“ ir užregistruokite mokėjimo kortelę saugiems pirkimams. Tai padarysite atlikę veiksmus nurodyta tvarka:

 1. Prisijunkite prie el. bankininkystės „i-Unija“.
 2. Pasirinkite „Sąskaitos“ -> „Mokėjimo kortelės“ -> „Saugus pirkimas“.
 3. Pasirinkite kortelę ir stulpelyje „Veiksmai“ paspauskite „Registruoti“.
 4. Įveskite savo susikurtą nuolatinį slaptažodį.
 5. Įveskite mobilaus telefono numerį, kuriuo bus siunčiami vienkartiniai saugos kodai.
 1. Elektroninėje parduotuvėje, pažymėtoje „Mastercard® SecureCode™“ ženklu, išsirinkę prekę ar paslaugą įveskite įprastus mokėjimo kortelės duomenis, skirtus atsiskaityti internete: kortelės numerį, jos galiojimo datą ir triženklį kortelės saugos kodą (CVC2 arba CVV2).
 2. Sistema Jus automatiškai nukreips į LKU kredito unijų grupės saugaus atsiskaitymo internetu svetainės langą.
 3. Įsitikinkite, kad visa apie pirkimą pateikta informacija yra teisinga, ir suveskite savo susikurtą slaptažodį.
 4. Sistema Jus nukreips į naują langą, kuriame įveskite SMS žinute iš LKU grupės kredito unijos gautą vienkartinį saugos kodą, kuris yra sudarytas iš skaitmenų.
 5. Jums įvedus teisingą saugos kodą, mokėjimas patvirtinamas.
 6. Bent vieną iš kodų suvedus neteisingai, sistema Jus grąžins į patvirtinimo langą, kad abu kodus tikrai suvestumėte teisingai.
 7. Parduotuvėse, kurios nėra pažymėtos „Mastercard® SecureCode™“ logotipu, Jūs ir toliau galėsite atsiskaityti Jums įprastu būdu.

Mokėjimo kortelės sąskaitos likutį galite sužinoti:

 • Savo kredito unijoje
 • Prisijungus prie el. bankininkystės „i-Unija“
 • Bankomate „MEDUS“
 • Bankomate „Bankomatas.lt“
 • Paskambinus į „Worldline Baltic“ tel. nr. (8-5) 215 1177 (bet kuriuo paros metu)
 • Visų Lietuvoje veikiančių bankų bankomatuose

Kreipkitės į kredito uniją, kurios nariu esate, ir pateikite nustatytos formos prašymą dėl kortelės pakeitimo.

Neteisingai įvesti PIN kodą galima:

 • 3 kartus bankomate (3-čią kartą įvedus neteisingą PIN kodą, bankomatas kortelę įtrauks);
 • 5 kartus, jeigu atsiskaitoma kortele prekybos vietoje (po 5-to neteisingo PIN kodo įvedimo, kortele atsiskaityti nebegalėsite, todėl prašome kreiptis į kredito uniją dėl kortelės pakeitimo).

Turimos mokėjimo kortelės PIN kodą galite pasikeisti bet kuriame „MEDUS“ bankomate.

Skambinkite į kortelių centrą „Worldline Baltic“ tel. (8-5) 215 1177 (bet kuriuo paros metu) ir užblokuokite savo mokėjimo kortelę. Taip pat kreipkitės į kredito uniją, kad Jums būtų pagaminta nauja.

Mokėjimo kortelė galioja iki mėnesio, nurodyto ant mokėjimo kortelės, paskutinės dienos. Pasibaigus kortelės galiojimo terminui ir raštu nepranešus kredito unijai prieš 30 kalendorinių dienų iki kortelės galiojimo termino pabaigos apie kortelės sutarties nutraukimą, kredito unija Jums pagamins naują mokėjimo kortelę.

Jeigu kortelės galiojimo pabaigos mėnesį negalėsite atsiimti atnaujintos mokėjimo kortelės, galima kortelę atnaujinti anksčiau laiko, t. y. iki kortelės galiojimo pabaigos likus ne daugiau nei 90 dienų.

Prašome kreiptis į savo kredito uniją ir pateikti nustatytos formos pretenziją dėl neteisingai nuo sąskaitos nuskaitytų lėšų.

Asmuo turi atvykti į kredito uniją ir pateikti nustatytos formos prašymą arba atsiųsti laisvos formos prašymą per el. bankininkystę „i-Unija“.

Atsiskaitant mokėjimo kortelių skaitytuvuose su nurodytu bekontakčio atsiskaitymo simboliu, nereikalaujamas PIN kodas, jei operacijos suma neviršija 50 €. Kai kuriais atvejais, atliekant atsiskaitymus iki 50 €, skaitytuvas gali paprašyti įvesti PIN kodą. Tai papildomas saugumo sprendimas, leidžiantis įsitikinti, kad kortelė nėra prarasta ir ja naudojasi būtent jos savininkas.

Kortelės „Mastercard Business“ turėtojas kelionėje gali jaustis saugiai ir užtikrintai, nes Kelionių draudimas galioja ne tik jam, bet ir kartu su juo keliaujantiems kolegoms!

 • „Mastercard Business“ kortelės Kelionių draudimas galioja jos turėtojui ir kartu keliaujantiems dviems kolegoms.
 • Medicininių išlaidų ir kelionės atšaukimo atvejais draudimo apsauga galioja, kai apdraustojo amžius yra iki 75 metų amžiaus imtinai.
 • Draudimo galiojimo teritorija – Europos (išskyrus Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą), Azijos (išskyrus Izraelį), Afrikos valstybės. Draudimo apsauga negalioja Lietuvos Respublikoje ir apdraustojo nuolatinės gyvenamosios vietos valstybėje.
 • Draudimo bendrovė – ERGO Insurance SE Lietuvos filialas.

Daugiau informacijos apie Kelionių draudimą rasite čia.

Kitam nurodytam asmeniui išduota LKU mokėjimo kortelė su teise ja naudojantis atlikti mokėjimo operacijas, išsiimti grynųjų pinigų iš bankomatų, atsiskaityti už prekes ar paslaugas prekybos bei paslaugų teikimo vietose ir atlikti kitus nario prašyme nurodytus veiksmus. Papildoma kortelė išduodama prie kito asmens (pagrindinės kortelės savininko) sąskaitos.

Užsisakyti papildomą mokėjimo kortelę galite atvykę į kredito uniją, kurios narys (-ė) esate. Pagrindinės kortelės turėtojas (sąskaitos savininkas) turi užpildyti prašymą išduoti papildomą (-as) mokėjimo kortelę (-es). Prašymą privalo pasirašyti abu, tiek pagrindinės, tiek papildomos kortelės, turėtojai.