Kuo anksčiau pradėsite, tuo didesnę naudą gausite!

Taupomasis indėlis – tiems, kurie nori taupyti ir jaustis užtikrinti, nes daugelyje kredito unijų prireikus galima atsiimti dalį indėlio nenutraukus esamos sutarties. Pasirašę taupomojo indėlio sutartį, skirtingai nuo terminuotojo indėlio, galėsite laisviau naudoti savo lėšas.

Kredito unija priima dviejų rūšių taupomuosius indėlius, kurie gali būti papildomi kiekvieną mėnesį, ketvirtį, pusmetį arba kas metus, reguliariais ar nereguliariais įnašais. Galite rinktis tarp Taupomojo indėlio arba Vaiko taupomojo indėlio. 

Unijos nariu rysys Dviejų rūšių taupomieji indėliai Jūsų arba Jūsų vaiko ateičiai
Indeliai Vienos didžiausių palūkanų Lietuvoje
Papildyti indėlį galima Jums patogiu būdu ir periodiškumu

Detali informacija apie indėlių draudimo sąlygas ir atvejus, kai indėliai nėra draudžiami ir kai taikomi indėlių draudimo išmokų mokėjimo apribojimai, pateikiama VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ interneto svetainėje www.iidraudimas.lt.

Papildomą informaciją indėlininkams rasite čia.

Kaupiamųjų palūkanų privalumai:

Kaupiamosios palūkanos apdovanoja taupančius: kuo anksčiau pradėsite taupyti – tuo didesnę grąžą ateityje gausite!

Taupomieji indėliai yra skirti didesnei sumai sukaupti per ilgesnį laikotarpį. Šį indėlį galima papildyti jums patogiais – reguliariais arba nereguliariais – įnašais, o palūkanos kitą mėnesį bus skaičiuojamos jau nuo didesnės sumos. Nustebsite, kiek galite sutaupyti, į savo taupomojo indėlio sąskaitą įnešdami net ir nedideles sumas bei už tai gaudami kaupiamąsias palūkanas!

Standartinis pavyzdys:

Jei kredito unijoje padėsite 1 000 Eur su 1,5 proc. metinėmis palūkanomis, kas mėnesį taupomojo indėlio sąskaitą papildydami po 50 Eur per 10 metų sutaupysite 7 630,74 Eur, iš kurių kaupiamosios palūkanos sudarys 630,74 Eur*. 

 * Taupomojo indėlio sutartis gali būti sudaroma kredito unijos nustatytam maksimaliam terminui, kuriam pasibaigus gali būti automatiškai pratęsta. Pratęsimo dieną palūkanos bus perskaičiuotos pagal tą dieną kredito unijoje galiojančias palūkanų normas.

Indėlių palūkanos

Unijos Terminas, mėn. Minimali
indėlio
suma, EUR
1-6 6-12 12-18 18-24 24-36
Kredito unija „Gargždų taupa” 1

Taupomasis indėlis

Jei norite taupyti nuolat ir skirti dalį atlyginimo ar pajamų taupymui – pasirašykite taupomojo indėlio sutartį, kuri leis pasinaudoti kaupiamųjų palūkanų privalumais. Palūkanos yra kaupiamos ir kiekvieną paskutinę mėnesio dieną pridedamos prie indėlio sumos, tad kitą mėnesį, palūkanos skaičiuojamos jau nuo didesnės sumos. Kuo anksčiau pradėsite taupyti – tuo didesnę naudą gausite.

Prireiks pinigų – daugelyje kredito unijų galėsite atsiimti dalį indėlio nenutraukę esamos sutarties. Taip pat bet kada galėsite papildyti taupomojo indėlio sąskaitą grynais pinigais arba pervedimu iš savo kortelės / mokėjimo sąskaitos (jeigu kredito unijai yra pateiktas prašymas nurašyti lėšas iš sąskaitos).

Tiksliausių taupomojo indėlio sąlygų teiraukitės kredito unijoje.

Vaiko taupomasis indėlis  

Ilgalaikis indėlis, skirtas vaiko ateičiai. Dėl kaupiamųjų palūkanų Jūsų indėlio grąža augs kiekvienais metais, todėl kuo anksčiau pradėsite kaupti savo vaiko ateičiai, tuo didesnę gausite naudą.

Unijų narių vaikams suteikiamos „Debit Mastercard“ debetinės kortelės (nuo 7 m. amžiaus), o dalį taupomojo indėlio daugelyje kredito unijų galima kiekvieną mėnesį išgryninti neprarandant palūkanų!* Vaiko indėlis yra skirtas vaikui iki jam sukaks 18 m.

*Tikslių vaiko taupomojo indėlio sąlygų teiraukitės kredito unijoje.

Dėmesio!

Primename, kad taupomojo indėlio sutartį galite sudaryti ne tik atvykę į kredito uniją, bet ir nuotoliniu būdu, naudojantis el. bankininkystės sistema „i-Unija“.

Dažniausiai užduodami klausimai

Visi mažmeninių indėlininkų ir įmonių indėliai yra apdrausti VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“, tačiau tam tikriems indėliams gali būti taikomos išimtys, nurodytos VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“. Daugiau sužinokite interneto svetainėje www.iidraudimas.lt.

Jūsų paprašyta kredito įstaiga taip pat jus informuos, ar tam tikri produktai yra apdrausti. Jeigu indėliai apdrausti, kredito įstaiga tai patvirtina sąskaitos išraše.

Apsaugos riba – iki 100 000 Eur vienam indėlininkui už visus vienoje kredito įstaigoje laikomus indėlius.

Tai priklauso nuo to, koks taupymo būdas Jums priimtinesnis ir kokią sumą taupymui esate jau sukaupę.

Terminuotieji indėliai yra skirti didesnei sumai laikyti ir jų negalima pildyti – įnešama suma yra fiksuota ir nekintama. Galima pasirinkti palūkanų mokėjimą kas mėnesį arba termino pabaigoje.

Taupomieji indėliai yra skirti didesnę sumą sukaupti per laiką – pradinė suma dažniausiai būna maža (kai kuriose kredito unijose net nuo 1 Eur). Šį indėlį visą laikotarpį galima pildyti (arba periodiniais įnašais, arba nereguliariais), taip pat palūkanos kiekvieno mėnesio pabaigoje yra pridedamos prie indėlio balanso ir kitą mėnesį skaičiuojamos jau nuo didesnės sumos kaupiamuoju principu.

Taigi jeigu turite sukaupę didesnę sumą taupymui, rekomenduojame rinktis terminuotąjį indėlį, o jeigu norite taupyti mažomis sumomis Jums patogiu dažnumu – taupomąjį.

Visada galite nutraukti bet kokio tipo indėlį anksčiau laiko. Didžioji dalis kredito unijų leidžia tai atlikti internetu, naudojantis elektronine bankininkyste „i-Unija“. Atkreipiame dėmesį, kad nutraukiant indėlį anksčiau laiko, neteksite sukauptų ar priskaičiuotų palūkanų.

Daugelis kredito unijų leidžia išimti dalį indėlio lėšų iš taupomųjų indėlių sąskaitų. Terminuotiems indėliams dalinis lėšų išėmimas nėra galimas. Pamatyti, kokią dalį indėlio leidžiama atsiimti, galite savo elektroninėje bankininkystėje „i-Unija“, pasirinkę mygtuką „Atsiimti dalį“.

Ne, tokios galimybės nėra. Jūs galite pervesti lėšas į savo su indėliu susietą mokėjimo ar mokėjimo kortelės sąskaitą ir tada indėlį papildyti iš susietos sąskaitos.

Visų tipų indėlių sutartis galite sudaryti atvykę į kredito unijos aptarnavimo vietas arba internetu, naudojantis elektronine bankininkyste „i-Unija“ (išskyrus vaiko taupomąjį indėlį – jis sudaromas tik atvykus į kredito uniją).

Kai kuriose kredito unijose galima padėti terminuotus indėlius eurais ir JAV doleriais. Taupomieji indėliai gali būti dedami tik eurų valiuta.

Jums nieko dėl to nereikia daryti, sistema kito periodinio mokėjimo ieškos kitu nustatytu periodiškumu. Jeigu vis dėl to pageidaujate, kad lėšos būtų įmokėtos, atlikite papildymą naudodamiesi elektronine bankininkyste „i-Unija“.